صفحه اصلی نقشه راه رویدادها تالار گفتگو نقشه سایت درباره ما گزارش ها English
     
 
 شتاب شرکت NXP در ورود به عرصه ارتباطات هوشمند خودرويي

 

لندن – شركت NXP بزرگترين تامين كننده تراشه‌هاي خودرويي نيست، با اين وجود خود را پيشتاز بازاري مي‌داند كه در آن مشغول فعاليت است. اين شركت هم اكنون سعي در تسريع بكارگيري فناوري ارتباطات هوشمند در خودروها دارد تا بدين وسيله بر قدرت خود در صنعت خودرو بيافزايد.

شركت NXP نمي‌خواهد با شركت‌هايي از قبيل Renesas در ريزكنترلرهاي خودرويي به رقابت شانه به شانه پرداخته يا در سراسر عرصه بازار خودرو با شركت‌هايي از قبيل Freescale، Infineon و STMicroelectronics هماوردي كند. در عوض، اين شركت بخش نسبتا كوچكتري از فرصتي را برگزيده است كه به حساب ناظرين بازار در سال 2011 به 23 ميليارد دلار بالغ مي‌شد.

حتي اگر شركت NXP به دنبال يك نهم كل بازار نيمه رساناي خودرويي باشد، هنوز فرصتي معادل 2.5 ميليارد دلار در اختيار وي خواهد بود و آنرا بر مسير رشدي بلندمدت قرار مي دهد (به اسلايد زير توجه كنيد).
دو فناوري فرايندي كه به NXP ياري مي‌رسانند، عبارت از آخرين دوقطبي پيشرفته آن يعني فرايند CMOS و DMOS و فرايند ABCD9 و RF-CMOS خواهند بود. فناوري ABCD9 يك سيگنال مختلط مقايسه‌اي مونوليتيك و قابليت ترانزيستور توان را همراه با منطق نرم‌افزاري در ابعاد 140 نانومتر ارائه مي‌نمايد. فرايند RF-CMOS از ابعاد 65 نانومتر به 40 نانومتر كاهش حجم يافته تا امكان حضور RF ديجيتال با عملكرد بالا را فراهم آورد.

گفته شده است كه راه حلهاي ارتباطات خودرويي هم اكنون 70 درصد فروش شركت NXP در  زمينه صنعت خودرو را شامل مي‌شوند كه مشتمل بر تراشه‌هاي راديويي خودرو و سامانه‌هاي شنيداري، تراشه‌ PHY براي شبكه درون خودرو و تراشه‌هايي براي ورود بدون كليد مي باشد. شركت NXP مالك كسب و كاري موروثي در زمينه حسگرهاي مغناطيسي دوران چرخ در سامانه‌ ترمز ضدقفل (ABS) است.


 
بنا به پيش بيني شركت NXP در سال 2011 ، فروش تراشه‌هاي خودرويي به حداقل 960 ميليون دلار مي رسد كه 420 ميليون دلار آن در بخش سرگرمي‌هاي درون خودرويي خواهد بود. ليكن زمينه هاي مهيج در ارتباطات خودرويي شامل ارتباطات ميان خودروها و ارتباطات ميان خودرو و زيرساخت (Car-to-X) خواهند بود كه اكنون در موقعيت سودآوري مناسبي قرار دارد.

 

 

 

(منبع :   EE Times)       
9/20/2012

لینک ها
 
آخرین تاریخ بروزرسانی ۱۳۹۷/۱/۱۴
كليه حقوق اين سايت متعلق به پروژه سامانه ارتباطات هوشمند خودرویی است